Seznamte se s primátory

Díky vaší podpoře v komunálních volbách usedli na primátorská křesla naši zástupci hned v sedmi městech. Přečtěte si jejich stručné profily.

Praha: Adriana Krnáčová

Bývalá ředitelka české pobočky Transparency International a náměstkyně ministra vnitra ČR. Během své kariéry prošla několika dalšími významnými manažerskými funkcemi.

Brno: Petr Vokřál

Před tím, než usedl do křesla primátora města Brna, působil Petr Vokřál v mezinárodní společnosti A.S.A. jako ředitel pro střední a východní Evropu Je absolvent gymnázia na Slovanském náměstí v Brně a Fakulty stavební Vysokého učení technického v Brně. Žije v Brně-Kníničkách.

Ostrava: Tomáš Macura

Zkušený český ekonom a předseda správní rady Nadace na pomoc zvířatům. Tomáš Macura vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, získal MBA na Prague International Business School. Poté pracoval ve Státní bance československé, v Moravských chemických závodech a ve společnosti Walmark, kde se stal finančním ředitelem a poté dokonce generálním ředitelem. Žije ve Slezské Ostravě.

Pardubice: Martin Charvát

Stavař a manažer. Jako člen představenstva akciové společnosti Rozvojový fond Pardubice se Martin Charvát podílel na rekonstrukci významných památkových budov a sportovišť. Žije v Rosicích.

Chomutov: Marek Hrabáč

Vystudoval právnickou fakultu, pracoval jako ředitel obchodních domů, hypermarketů, naposledy byl oblastním ředitelem společnosti. V roce 2015 se stal náměstkem primátora města Chomutova. Zajímá se o výpočetní a telekomunikační techniku, rád čte a cestuje. Dalšími jeho zálibami jsou plavání, potápění, cyklistika a automotosport.

Děčín: Marie Blažková

Deset let se starala Marie Blažková o své město, když byla zapojena do komunitního plánování ve skupině pro osoby se zdravotním postižením, je také členkou sociální a zdravotní komise města. vystudovala obor sociální politika a sociální práce na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a obor sociální pedagogika na Univerzitě Hradec Králové. Působila jako ředitelka kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR v Děčíně. Marie Blažková je vdaná, má dceru a vnučku.

České Budějovice: Jiří Svoboda

Odborník na energetiku a bývalý ředitel Českého rozhlasu v Českých Budějovicích. Vystudoval Vysokou školu strojní a elektrotechnickou, následně pracoval jako operátor reaktoru v Temelíně, kde později působil jako vedoucí odboru PR a tiskový mluvčí. Pracoval i pro Český rozhlas, mimo jiné jako náměstek generálního ředitele pro strategický rozvoj.

Přeskočit na menu