Senátoři

Zdeňka Hamousová

volební obvod č.6 – Louny, Ústecký kraj

Lektor vzdělávání pro dospělé, člen republikové rady Asociace speciálních pedagogů ČR (do května 2012), předsedkyně o.s. Učitelé pro Žatec, podíl na přípravě koncepčních dokumentů pro oblast speciálního školství v pracovní skupině výzkumného ústavu pedagogického, konzultační činnost. Zastupitelka Města Žatec – 2006-2010, 2010-2014, 2009 dosud člen rady města. Člen představenstva Žatecká teplárenská a. s. – 2008 - dosud

více

Peter Koliba

volební obvod č.72 – Ostrava-město, Moravskoslezský kraj

Ve zdravotnictví pracuji již více než 35 let. Od roku 1994 do 2007 jsem byl přednostou Porodnicko-gynekologické kliniky FN v Ostravě, jedné největších nemocnic na Moravě a zasloužil jsem se o výstavbu Pavilonu pro matku a dítě v Ostravě – Porubě a také jsem osobně pomáhal u porodu mnoha maminkám. Podílel jsem se také na akreditaci Lékařské fakulty. I v  současnosti poskytuji lékařskou péči tisícům ženám a dívkám z Ostravska ve své ambulanci. Pomohl jsem založit Perinatologické a Onkogynekologické centrum v Ostravě.

více

Jaroslav Větrovský

volební obvod č. 13 - Tábor, Jihočeský kraj

Již třetí volební období je starostou města Mladá Vožice. Jeho prioritou byl vždy rozvoj města a spokojenost lidí ve městě. Velkou láskou je sport a tělovýchova. Svoje zkušenosti z veřejné správy v Senátu rád využije na podporu rozvoje celého regionu, sportu a volnočasových aktivit mládeže.

Jiří Dušek

volební obvod č. 58 - Brno-město, Jihomoravský kraj

Hvězdárnu a planetárium Brno jako ředitel za přispění týmu šikovných lidí přetvořil v populární centrum vědy, umění a vzdělávání. Moc dobře tedy ví, že naší budoucností jsou zvídavé děti. V Senátu chce prosazovat vzdělávací i odborné projekty, které pozitivně ovlivní naši budoucnost. Zdravý selský rozum, pracovitost a nadhled jsou základem jeho práce.

více

Ladislav Václavec

volební obvod č. 64 - Bruntál, Moravskoslezský kraj

Jako lékař je zvyklý pomáhat druhým a vážit si zdraví a kvality lidského života. Jako ředitel nemocnice je zvyklý problémy pojmenovat a úspěšně řešit. Problémy regionu však výrazně přesahují možnosti těchto profesí. Jako senátor chce pomoci v řešení problémů nejen v oblasti zdravotnictví, ale ve všech oblastech života.

více

Miroslav Adámek

volební obvod č. 65 - Šumperk, Olomoucký kraj

Od roku 2008 je ředitelem obecně prospěšné společnosti PONTIS Šumperk, která poskytuje sociální služby širokému spektru obyvatelstva, a to od nejmenších dětí až po seniory a osoby se zdravotním postižením.[1][2] Provozuje též internetovou poradnu v oblasti sociálních služeb.

Přeskočit na menu