Seznamte se s hejtmany ANO

Díky vaší podpoře v krajských volbách usedli na hejtmanská křesla naši zástupci hned v pěti krajích. Přečtěte si jejich stručné profily.

Středočeský kraj: Jaroslava Pokorná Jermanová

Snaží se jít příkladem ostatním ženám, které chtějí v politice měnit věci k lepšímu nebo se do ní teprve zapojují. Prošla si vším: od starostování na malé středočeské obci Krhanice až po funkci místopředsedkyně Poslanecké sněmovny. Aby přilákala více kolegyň do politiky, založila Akademii žen. Věří totiž, že více žen ve vrcholné politice zkultivuje naše politické prostředí.

Karlovarský kraj: Jana Vildumetzová

Ráda organizuje a řídí lidi. Už na základce měla přezdívku “Učitelka.” A učitelkou se i opravdu v dospělosti stala, pak ředitelkou Domu dětí a mládeže a Městského kulturního střediska v Horním Slavkově, pak starostkou tamtéž. Byla i výkonnou ředitelkou Svazu měst a obcí a později náměstkyní pro veřejnou správu na Ministerstvu vnitra.

Jihomoravský kraj: Bohumil Šimek

Rodilý Moravák, jehož život byl odjakživa spojený s tímto úžasným krajem. Lidé v jeho okolí ho znají jako pracovitého člověka, který si ale zároveň umí vychutnat chvíle s rodinou a přáteli. Práce u policie jej naučila komunikovat s lidmi, a poznání že změny k lepšímu vyžadují čas. Svůj čas chce věnovat tomu, aby se všem v Jihomoravském kraji žilo lépe.

Moravskoslezský kraj: Ivo Vondrák

Rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. V Moravskoslezském kraji už zrealizoval investice za miliardy korun. Nechce, aby se dál ztráceli mladí talenti, kteří odchází za prací jinam a už se domů nikdy nevrátí. Přichází do Moravskoslezského kraje s novou a inovativní energií.


Olomoucký kraj: Ladislav Okleštěk

Dvacet let starostoval ve Výšovicích na Prostějovsku. Je předsedou krajské organizace ANO v Olomouckém kraji a od roku 2013 poslancem. Život ale zná i z druhé strany, pracoval v zemědělském družstvu a v době starostování podnikal, 16 z 20 let byl neuvolněným starostou a vedení obce tak bylo vlastně jeho koníčkem. Je ženatý, má dceru a syna.
Přeskočit na menu