Moravskoslezský
kraj

Přeskočit na obsahSenátoři

Senátoři Moravskoslezského kraje

doc. MUDr. Peter Koliba, CSc.

Lékař, gynekolog-porodník, dětský gynekolog, senátor.

Ve zdravotnictví pracuje již více než 35 let. Od roku 1994 do 2007 byl přednostou Porodnicko-gynekologické kliniky FN v Ostravě, jedné z největších nemocnic na Moravě a zasloužil se o výstavbu Pavilonu pro matku a dítě v Ostravě – Porubě a také osobně pomáhal u porodu mnoha maminkám. Podílel se na akreditaci Lékařské fakulty.

I v současnosti poskytuje lékařskou péči tisícům ženám a dívkám z Ostravska ve své ambulanci ve Vřesině. Pomohl založit Perinatologické a Onkogynekologické centrum v Ostravě.

V roce 2014 se stal senátorem zvoleným za hnutí ANO.

Kontakt

web: peterkoliba.cz

email: kolibap@senat.cz

mob. asist.: + 420 603 500 636
email asist.: pechm@senat.cz

MUDr. Ladislav Václavec

je český lékař – chirurg, od roku 2008 ředitel Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov a od roku 2011 ředitel Slezské nemocnice Opava. Od roku 2016 je senátorem za obvod č. 64 - Bruntál, kandidoval jako nestraník za hnutí ANO 2011.

Jsem lékař – chirurg a otec čtyř dětí, za které děkuji oběma manželkám. Je mi 50 let a s rodinou žijeme v Krnově. Jsem ředitelem nemocnice v Krnově a Opavě. Obě nemocnice se starají především o pacienty z Bruntálska, Krnovska a Opavska, v mnohém se doplňují, což je výhoda, protože můžeme lidem poskytnout širší péči.

Jako lékař jsem zvyklý pomáhat druhým a vážit si zdraví a kvality lidského života. Jako ředitel jsem zvyklý problémy pojmenovat a úspěšně řešit. Problémy našeho regionu však výrazně přesahují možnosti těchto profesí.

Stát se senátorem je pro mne velkou příležitostí pomoci našemu chudému regionu v řešení jeho problémů nejen v oblasti zdravotnictví, ale ve všech oblastech života. Ať je náš region nejen krásným, ale i fungujícím a příjemným místem pro život.

Kontakt

emial: vaclavecl@senat.cz

mob. asist.: + 420 777 266 483, 739 225 280

 

Přeskočit na menu