Zlínský
kraj

Přeskočit na obsahNaši kandidáti

1. Radek Vondráček

43 let, Kroměříž, 1. místopředseda Sněmovny, poslanec, právník

Narodil jsem se v moravské Kroměříži předposlední den roku 1973. Po střední škole jsem vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, ale hned po studiích jsem se vrátil zpátky do rodného města, kde má naše rodina hluboké kořeny, jsem již sedmou generací. Cítím se jako velký patriot a na Zlínský kraj, obzvlášť rodnou Kroměříž, nedám dopustit.
Mám vlastní advokátní praxi. Do politiky jsem vstoupil v roce 2013, kdy jsem se rozhodl kandidovat do Poslanecké sněmovny jako lídr hnutí ANO ve Zlínském kraji. Po úspěšných parlamentních volbách jsem se stal poslancem a místopředsedou sněmovního ústavně právního výboru. V lednu 2017 jsem byl jmenován místopředsedou Poslanecké sněmovny a o měsíc později na celonárodním sněmu hnutí ANO jsem získal post v jeho předsednictvu.

Během uplynulých čtyř let jsem se podílel na přípravě protikorupčních zákonů a norem. Iniciativa Rekonstrukce státu mě v roce 2016 i v roce 2017 ocenila jako nejaktivnějšího poslance v boji proti korupci. 
Při poslanecké práci čerpám ze zkušeností desetileté advokátní praxe a také ze života na malém třiceti tisícovém městě, kde jsem poznal problémy a potřeby běžných spoluobčanů. 

Jsem hrdý otec dvou dětí. Kamarádi tvrdí, že mám smysl pro humor.  Jsem zarputilý sportovec (hraji volejbal, badminton, tenis, kuželky, jezdím na motorce…) a miluji hudbu - zpívám a hraju na nejrůznější kytary.

Mým velkým profesním přáním je změnit politickou kulturu v naší zemi.

2. Pavel Pustějovský

45 let, Valašské Meziříčí, člen představenstva DEZA a.s.

Povedlo se mi celý život pracovat v oboru, který mě zajímá – v energetice. Chtěl bych dosáhnout toho, aby Státní energetická koncepce nebyla jen kus papíru, ale aby se začala v praxi naplňovat.
Do politiky vstupuji proto, abych pomohl dosáhnout lepších podmínek pro podnikání českých firem a podnikatelů v naší zemi a také chci bojovat o narovnání pobídkových podmínek pro české a zahraniční investory.  Zastávám názor, že Česká republika si musí držet pozici jedné z nejprůmyslovějších zemí v Evropě a tomu by měla odpovídat erudice našich vysokoškoláků. Stát musí podporovat studium technických oborů především na vysokých školách.
V našem regionu Valašska je obrovský problém s dopravou. Dlouho diskutovaný a připravovaný obchvat města Valašského Meziříčí se musí dostat mezi prioritní stavby.
Jsem ženatý, mám dvě děti, jsem nadšený turista a cyklista, v zimě nevynechám jedinou příležitost vyrazit na lyže.

3. Margita Balaštíková

50 let, Tupesy, poslankyně, radní Zlínského kraje, ekonomka

Do politiky jsem vstoupila v roce 2013, protože jsem již nechtěla pasivně přihlížet nezodpovědnému nakládání s naší zemí. Jako člověk, který má velký vztah k zemědělství a potravinářství jsem našla uplatnění v Zemědělském výboru. Angažovala jsem se zejména v legislativní úpravě zákonů: o zemědělství, o potravinách, o regulaci významné tržní síly obchodních řetězců, v novele veterinárního zákona.
Moje priority: vrátit přirozenou lidskou úctu vodě, půdě, lesu, přírodě, a také lidem, kteří se o ně starají. Jsou naším největším národním pokladem.
Jsem hrdá Moravanka. Mám ráda tradice a folklorní hudbu našeho kraje. Vrozený vztah k přírodě, zvířeně a zemědělství mne vždy k těmto oborům velmi přitahoval.  Rodinu pokládám za základ státu i společnosti a děti za naši budoucnost. I když podporuji rozvoj, jsem zastáncem konzervativních hodnot.  Jsem maminkou tří dospělých dětí, které mi dělají velikou radost.

4. Marek Novák

41 let, Zlín, manažer podpory prodeje LAPP GROUP

Pracuji od svých šestnácti let. Prošel jsem si různými profesemi. Od automechanika, skladníka, celního deklaranta, dispečera v dopravě, šéfa dispečinku mezinárodní dopravy, šéfa zákaznického centra až po manažera podpory prodeje v mezinárodní společnosti.
Do politiky jsem aktivně vstoupil v roce 2014. Motivovala mě hlavně osobní zkušenost s nedodržováním slibů politiků. Jsem oblastním předsedou Hnutí ANO ve zlínském regionu. Jsem přesvědčen, že lze věci měnit k lepšímu jen je třeba tvrdě pracovat a neztrácet kontakt s lidmi. Od malička se věnuji lidovým tancům a jsem milovníkem folklóru a tradic v našem kraji. Také se stále snažím sportovat. Pracuji ve výkonném výboru amatérského fotbalového klubu se základnou 150 dětí.
Největším koníčkem je pro mě rodina, jsem ženatý, mám dvě děti. Ve volném čase si vyšlápnu na horském kole nebo zahraju fotbal a v zimě rád lyžuji. Miluji sjíždění řek v krásné přírodě.

5. Jiří Konečný

44 let, Holešov, předseda představenstva ELKO EP Holding

Vybudoval jsem společnost světového významu, která je lídrem ve svém oboru a ostatním firmám ukazuje cestu.
V politice chci dosáhnout toho, aby se Česká republika výrazně posunula v oblasti technologií (informační technologie, rychlý internet, Digitální úřad, Smart City, Průmysl 4.0) do popředí, protože je i u nás hodně šikovných lidí, kteří na to mají schopnosti a zkušenosti. Nemusíme nic kopírovat od Němců či Estonců. Podnikám v této oblasti přes 23 let, sleduji vývoj těchto technologií při svých zahraničních cestách, takže určitě mám co nabídnout, navíc mě to baví. Jsem ženatý, mám 3 děti, když nepracuji, věnuji se rodině a také aktivně hudbě, mám vlastní firemní kapelu ElkoBand. Doporučuji voličům, aby se nenechali unášet planými sliby politiků-úředníků, kteří jsou ve Sněmovně mnoho let, kteří netuší, jaké je to v praxi a prosazují vlastní mocenské zájmy.

6. Yvona Wojaczková

53 let, Valašské Meziříčí, místostarostka města

Do politiky jsem vstoupila proto, že je to ta nejefektivnější cesta, kterou se dají věci měnit. Zajímají mne především témata z oblasti školství, kultury a životního prostředí. Chci pomáhat lidem a co nejlépe reprezentovat jejich zájmy a hodnoty.

7. Pavel Vardan

47 let, Kunovice, místostarosta města

V těchto volbách nejde jen o tradiční "žabomyší války" jednotlivých politických stran, nýbrž o budoucnost českých lidí a jejich dalších generací. Nejen v rámci naší země, ale především nás jako obyvatel Evropy.

8. Vratislav Kozák

61 let, Spytihněv, docent na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně

Nelíbí se mi, že stát řídí straničtí kádři, kterým se jen zásluhou postupování ve straně podařilo dosáhnout na nejvyšší státní funkce, které nezvládají. Chci, aby naše děti byli hrdé na to, že žijí V ČR – v zemi, kde se dobře žije.

9. Miroslav Sadílek

46 let, Kostelany, Lhotka, ředitel VITAR Veterinae

Mám to štěstí, že jsem transformoval svoji celoživotní lásku ke zvířatům do svého povolání, kde vyrábíme veterinární nutriční preparáty především pro psy a kočky. Za svůj život jsem prošel více profesemi, začínal jsem od píky jako pomocný dělník na stavbě, číšník, servisní IT technik, při práci jsem si udělal vysokou školu a vypracoval se až do nevyšších manažerských pozic. Nikdo mi nic nedal zadarmo a na všechno jsem si musel vydělat sám. Jsem přesvědčený, že v politice mají být lidé se zkušenostmi z reálného pracovního života. Když nepracuji, věnuji se bonsajím a létání s akrobatickými modely letadel. Jsem obyčejný chlap s neobyčejným štěstím v životě.

10. Hana Večerková

48 let, Otrokovice, referentka magistrátu ve Zlíně

Je potřeba krajskou politiku více otevřít tak, aby bylo možné společnými silami prosazovat zájmy lidí v kraji. Zlínský kraj potřebuje využít svých silných stránek a vytvořit takové podmínky, aby zde vzdělaní lidé zůstávali a pomáhali zvyšovat kvalitu života pro všechny. Region má velmi nízkou úroveň průměrných příjmů obyvatel, což pomůže zlepšit jedině kvalitní vzdělání, propojení škol s firmami a zvyšování počtu pracovních míst, která vyžadují vyšší kvalifikaci. S tím souvisí podpora podnikání, zejména zajištění dobrých podmínek a korektní komunikace úřadů s podnikateli.

Přeskočit na menu