Vlastimil Harapes
Senátní volby 2016

Přeskočit na obsah


Program

Senát je plný lidí s velkými plány, lidí, kteří chtěli změnit svět, ale po jejich zvolení už o nich nikdo neslyšel. Chci být jiný. Nechci změnit svět, chci změnit nás, senátory.

Mým cílem na půdě Senátu je otevřít nepříjemná témata, která možná nejsou tak mediálně atraktivní, ale jsou důležitá pro obyčejné lidi. Chci se začít bavit o bodech sociální politiky státu i o celkové podpoře a propojení kultury a běžného života. Chci vnést do senátu etiku a kulturu tak, jak jí chápu já – jako standard slušného chování, jako závazek vůči voličům a vlastně všem občanům.

Mnoho let jsem vedl velké kulturní instituce, velké týmy lidí. Vím, jak důležité je naslouchat, jak klíčové je být součástí života, koukat kolem sebe. Senát je z mého pohledu příliš uzavřený. Kdy jste naposledy potkali svého senátora? Kdy jste mu mohli do očí říci, co cítíte, co by měl změnit, na co se zaměřit? To je také potřeba změnit. Senát chápu jako radu starších, kteří formují pravidla, předpisy. Toto ale nelze bez kontaktu s lidmi, s běžnými lidmi, ne jen s kolegy v Senátu. Musíme to společně změnit. Naučit senátory opět chodit ven, vnímat život nás, obyčejných lidí a reagovat na něj. To je můj další úkol v Senátu, neméně důležitý.

Nebudu vám slibovat, jak sám změním Prahu 6 k lepšímu. To není úkol senátora, ale místních orgánů. S těmi však budu aktivně spolupracovat, komunikovat a hledat optimální řešení.

Potřebuji Váš hlas proto, abych mohl změnit Senát jako takový, abych ukázal politikům, že lidé jsou důležití, že kvůli lidem tam jsme. Cítíte to stejně? Podpořte mě a začněme to společně měnit.

Váš Vlastimil Harapes


Přeskočit na menu