Vlastimil Harapes
Senátní volby 2016

Přeskočit na obsah


O mně

Narodil jsem se 24. července 1946 v Droužkovicích u Chomutova, od 14 let však žiji v Praze. Vystudoval jsem pražskou taneční konzervatoř, v roce 1966 jsem získal angažmá v baletním souboru Národního divadla v Praze, v jehož repertoáru jsem od roku 1971 jako sólista ztvárnil více jak 50 rolí. V letech 1977 až 1983 jsem byl stálým hostem Deutsche Oper am Rhein v Düsseldorfu a Duisburgu, hostoval jsem v řadě evropských zemí a na Kubě.

V letech 1987 až 1989 jsem působil jako šéf baletu Laterny magiky. V následujícím roce jsem se stal šéfem baletu a zároveň statutárním zástupcem ředitele Národního divadla v Praze (do roku 2002).

Působil jsem také jako pedagog, baletní mistr, režisér a herec. Účinkoval jsem ve více jak třiceti filmech, z nichž k nejvýznamnějším patřily např. Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny, Markéta Lazarová, Den pro mou lásku, Panna a netvor. Početné byly a jsou také mé práce pro televizi.

V současné době působím jako umělecký šéf Mezinárodní konzervatoře Praha. Vrátil jsem se také k činohernímu herectví, vystupuji ve dvou titulech představení divadla Semafor.

V průběhu svého života jsem získal řadu ocenění, v osmdesátých letech např. opakovaně cenu televizních diváků Rolnička. V roce 2011 jsem obdržel cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru balet.

Při pracovním vytížení vyplývajícím z mých oficiálních činností jsem si vždy našel čas na další aktivity, kterými jsem mohl pomáhat těm, kteří to potřebují. Už dvacet pět let působím v Českém hnutí speciálních olympiád pro osoby s mentálním postižením, jsem jeho čestným předsedou. S českým týmem jsem se zúčastnil celé řady světových olympiád v různých zemích světa.

Jak vyplývá z mých výše uvedených aktivit, rád bych v budoucnu uplatnil své dlouholeté zkušenosti z českých kulturních institucí a z působení v zahraničních angažmá ve prospěch současné společnosti.

Mohu být prospěšný nejen v oblasti, která je mi nejbližší, v kultuře, ale i v dalších směřování mých zájmů, v oblasti sociální politiky a politické kultury.Proto jsem se rozhodl obrátit se na vás a požádat vás o podporu a důvěru ve volbách do Senátu Parlamentu České republiky.

Váš
Vlastimil Harapes

Přeskočit na menu