Nová vláda

 • Nová vláda

  Včera večer jsem od reportéra ČT dostal otázku, jestli bych si vsadil na to, že tahle vláda vydrží celé funkční období. A víte, že ano? Když jsem uváděl nové ministry do úřadu, měl jsem z toho fajn pocit. Chci vytvořit podobný tým, jako jsme měli v té předchozí vládě složené jen z lidí, které jsem vybral sám. Udělám maximum pro to, aby se to povedlo a my jsme se věnovali víc práci než mediálním přestřelkám a sporům. Na Hradě jsem slíbil, že budeme bojovat především za bezpečnost naší země, proti nelegální migraci, korupci a byrokracii. Mrkněte na to, to video je krátké.

 • Tak nám něco končí. A fajn to bylo

  Tak nám něco končí. A fajn to bylo. Jako menšinová vláda jsme byli na posledním výjezdu, dvanáctém, tentokrát v Olomouckém kraji. No a ta naše vážně dobrá parta se už brzy rozpadne. Jasný, budeme mít, jak pevně doufám, vládu s důvěrou, to je moc důležité. Ale můžu vám říct, že tenhle tým mě bavil a jsem pyšný, kolik práce za dobu svého působení odvedl. Ale zpátky k Olomouci, opět jsme viděli zajímavé investiční projekty, včetně nemocnice, a setkali se s občany. Mrkněte na video.

 • Počet kuřáků v populaci KLESÁ!

  Počet kuřáků v populaci KLESÁ! A ministr zdravotnictví Adam Vojtěch z toho má samozřejmě velkou radost

 • Zvedáme investice do sportu!

  A řekne vám to Milan Hnilička, náš vládní zmocněnec pro sport!

 • Dvě chyby a dost

  Dvě chyby a dost. Ministr školství Robert Plaga odvolal šéfa Cermatu Jiřího Zíku. "Musím mu poděkovat. Pan Zíka celý systém vymyslel, bylo to jeho dítě. Bohužel právě to ale bylo jeho největší nevýhodou, protože mu jako svému dítěti odpouštěl i chyby," řekl k odvolání Zíky ministr a dodal, že je potřeba zlepšit systém kontroly, aby se další takové případy neobjevovaly.

 • S řediteli všech nemocnic v Motole

  Potkali jsme se v Motole se všemi řediteli nemocnic. Už jsem vám o tom psal. Mluvili jsme skoro tři hodiny. Prý je to poprvé, co něco takového premiér udělal. Tak koukněte na rychlý sestřih.

 • Jak ministr školství Robert Plaga slíbil, tak udělal

  Jak ministr školství Robert Plaga slíbil, tak udělal. Ledecká, Krčmář, Sáblíková, Vítková, Erbanová a Samková, tedy medailisti ze zimní olympiády, dostanou všechny slíbené peníze. Už ne přes Česky olympijský výbor, ale nově přímo od státu. Aby to bylo pod kontrolou a nikdo s tím nemohl různě čachrovat. Kdy? No tak dneska to prošlo na vládě, takže sportovcům odměny dorazí ještě dřív, než se původně říkalo. Na přelomu června a července. Jasný, zpoždění tam je, za to patří sportovcům velká omluva. Teď si to definitivně vzal od ČOV pod křídla stát a podmínky jsou nastavené tak, aby se nikdy nic podobného neopakovalo.

 • Tenhle zážitek z Ústeckého kraje asi z hlavy jen tak nevymažu

  Mám tady video, které vám chci ukázat. Z Ústeckého kraje. Sklářská ulice s tunami odpadků a neuvěřitelným smradem. No a v těch domech bezprostředně u skládky žijí i malé děti. Tenhle zážitek z Ústeckého kraje asi z hlavy jen tak nevymažu. Vlastně hlavně kvůli tomuhle místě jsme sem jeli a řešili tam s místními, jak by se daly problémy vyloučených lokalit řešit. Primárně jsme mluvili o tom, jak zamezit obchodu s chudobou. Věřím, že pomůže připravovaný zákon o státní sociální podpoře, nebo založení fondu, díky kterému města budou moct domy od šmejdů vykupovat. Ale byli jsme samozřejmě i na dalších zajímavých místech. Mrkněte na video!

Přeskočit na menu