Šli jsme s Fredem nakupovat

 • Šli jsme s Fredem nakupovat

  Běžně chodím do Čestlic nakupovat v neděli večer, mám tu už své oblíbené paní na kase. Teď jsem vyrazil vyjímečně v sobotu ráno a až na pár jogurtů jsem celý nákup odevzdal. Koukněte na video.

 • Přerov, Břeclav, Znojmo. Musíme odblokovat dopravní stavby

  Obchvaty okolo Břeclavi, Přerova, Znojma. Roky to blokují aktivisti, ale nikdo s nimi pořádně nemluvil, nesnažil se moc najít řešení. Tak jsem si přivstal, vyrazil na Moravu a probíral to se všemi stranami. I s místními lidmi. Ty obchvaty potřebujeme a tahle zablokovaná situace je už vážně neúnosná.

 • Oslavy 100 let založení republiky v jednom videu

  Sto let republiky. Pro mě to byly jedny z nejkrásnějších a zároveň nejnáročnějších dnů v životě. A opět jsem si během nich uvědomil, jak moc jsem na český národ hrdý. Jak úžasné dokážeme věci, když držíme pohromadě. Kolegové všechno kolem oslav sta let založení republiky dali do jednoho videa. Máte PĚT MINUT? Rozhodně ho doporučuju. Přiznám se, že mě osobně chvílemi až dojalo.

 • Francie!

  Máte dvě minuty? Koukněte, co všechno jsem stihl v sobotu ve Francii. Další posilování vztahů s Francií a přátelským prezidentem Macronem, projev na oslavách 100. výročí založení československé armády v Darney a na konec ještě návštěva městečka Bataville. Ano, nese jméno Tomáše Bati, protože ho tam nechal v 30. letech postavit i s továrnou na boty. Dokonce jsem tam mluvil s pány, kteří pro něj tenkrát pracovali. Skvělý vidět, co všechno šikovní Češi ve světě dokázali.

 • Summit!

  Jsem rád, že německá kancléřka Angela Merkelová dneska přiznala, že se mnou ani s ostatními premiéry z višegrádské čtyřky nedohodla nic o navracení migrantů do zemí EU, kde jsou registrovaní. Nevím, proč to psala, trochu mě to šokovalo, asi vnitropolitický boj, ale zase se ukázala síla V4. Okamžitě a důrazně jsme její tvrzení odmítli. A stejně jednotní jsme byli na summitu v Bruselu, kdy jsme, jak už jste asi četli v příběhu týdne, dosáhli velkého úspěchu. Dejte si taky video, protože v něm uvidíte, že ty dva dny byly opravdu náročné.

 • V Lucemburku

  Teď mě čeká summit v Bruselu. Hrozně důležitý. Hlavní téma migrace. A tak jsme ještě včera ladili noty na večeři s premiéry, kteří jsou součástí evropské frakce ALDE. Vyrazil jsem na otočku do Lucemburku. Ale řeknu vám, i tady bylo vidět, jak se na tom tématu Evropa jen těžko shodne. Každopádně my jsme slyšet a máme čím dál tím víc spojenců pro náš názor. Koukněte na video. Je z něj myslím patrné, že jsem se tam cítil super, protože našim hostitelem byl můj přítel, lucemburský premiér, Xavier Bettel.

 • Ležáky

  Ležáky. 52 vyvražděných obyvatel. Jedna z největších nacistických zrůdností. V neděli jsme se spolu s dalšími několika stovkami lidí zúčastnil pietního aktu, který připomněl 76. výročí vyhlazení této osady. Ta atmosféra je tam stále velmi působivá. Tíha smutku z té obrovské tragédie je zde pořád přítomná. Bylo mi z toho vážně smutno. Ale musíme si takové události připomínat. Ta místa občas navštívit. A vážit si toho, v jaké době dnes žijeme.

 • Proč jsem svolal Bezpečnostní radu státu

  Svolal jsem na dnešek speciální Bezpečnostní radu státu. Proč? No protože musíme být připravení. Němci se zatím dohadují mezi sebou, ale kdyby se za dva týdny rozhodli zavřít své hranice před migranty, zavedli na nich kontroly, zareagovalo by podobně i Rakousko a hrozilo by, že by migranti šli přes nás. Na TV Barrandov jsem včera řekl, že my nic nepodceníme. Koukněte na video.

Přeskočit na menu