Veletrh řemesel

 • Veletrh řemesel

  Chybí nám spousty řemeslných profesí. Dokonce mi teď říkali, že v celé České republice máme jen DESET pokrývačů. Celkově to není dobře. Snažím se s tím něco dělat, chceme zavést praktickou výuku do škol, předmět zvaný Technika. Podporovat řemesla. Podle mě je v tom budoucnost. I proto jsem byl před víkendem opět na Veletrhu řemesel a už podruhé se tam setkal s Radou řemeslných cechů.

 • Ideová konference v Ostravě

  Počítám, že jste měli v sobotu odpoledne jiný program, než koukat na ČT, kde běžela naše tiskovka po Ideové konferenci v Ostravě. Chápu. Ale tady to můžete dohnat. Mluvíme tam třeba o prvních krocích, jak ulehčit život živnostníkům.

 • Otevírá se Centrum porodní asistence!

  Naše milé ženy, budoucí i současné maminky. Myslím si, že pro některé z vás mám dobrou zprávu. Na Bulovce se otvírá Centrum porodní asistence. O čem to je? A proč mě to zajímá a byl jsem u toho? To všechno v novém videu.

 • Davos. Jo, ještě jednou!

  Tak já si myslím, že o mojí návštěvě Davosu víte už úplně všechno. A co nevíte, je v tomhle videu. Třeba, o čem jsme mluvili s psychiatrem ze Zimbabwe, který studoval v Bratislavě.

 • Asie

  Konečně je hotové video z Asie. Záběry z míst, na které s námi nemohl nikdo jiný než náš oficiální kameraman, nádherně zachycená atmosféra třech tolik rozdílných států – Singapuru, Thajska a Indie. Úžasné přijetí místními politiky, byznysmeny, ale třeba i na indické vysoké škole, kde na mě plná aula hlasitě zdraví. Až se zakoukáte, věřím, že se neodtrhnete až do konce. Mně se to teda stalo, a to jsem tam všude byl.

 • Ti novináři mě snad pořád neznají

  Novináři se ptali, jestli to myslíme vážně a ten projekt „Czech Republic: The Country for the Future“ dotáhneme. Oni mě asi pořád neznají. Jasně, že jo. Jasně, že dotáhneme. Koukněte na tiskovku, kde jsme to s kolegy celé popsali.

 • V Institutu fyziky plazmatu Akademie věd ČR

  Že mě dost baví finance a zahraniční politika, to jste si ale všimli. Já se ale nadchnul i pro to aby bylo Českodo několika let jedním z inovačních lídrů Evropy. Ve vědě a výzkumu máme ohromný potenciál a úžasné lidi. V týdnu pokračovala moje cesta po našich vědeckých centrech. Začali jsme v Ústavu fyziky plazmatu, mrkněte na krátké video.

 • Brífink o D1, ministerstvu dopravy a ŘSD

  DŮLEŽITÉ. Moc bych vás všechny poprosil, koukněte na můj brífink s ministrem dopravy Danem Ťokem. Samozřejmě o D1. Česká televize ho včera nestihla odvysílat, končili jsme pozdě večer.

Přeskočit na menu