Maroko!

 • Maroko!

  Cesta do Maroka pro mě byla něčím speciálním a jsem rád, že jsme s sebou měli našeho skvělého kameramana, který jí takhle úžasně natočil a sestříhal. Je tam všechno, včetně setkání s mladými kluky v marockém TGV, kteří si řekli o fotku a chtěli, abych ji dal na můj Facebook, i když jsem je varoval, že na ně budou útočit hejtři. A co jsme tak slyšel, měl jsem bohužel pravdu. Hlavně to ale bylo o obrovském potenciálu dělat s tou nádhernou a rychle se rozvíjející zemí byznys a investovat tam. Věřím, že tahle cesta našim firmám otevře další dveře.

 • Návštěva srbské premiérky

  V našich novinách máme takovou rubriku, která se jmenuje "Co novináři nerozmázli". Návštěva srbské premiérky Any Brnabićové do ní asi patří. Co jsem koukal, moc pozornosti jí média nevěnovala. Velká škoda. Přitom jsme probrali docela dost důležitých věcí včetně vstupu Srbska do Evropské unie nebo srbský dluh vůči České republice. Koukněte na video, moc času vám to nezabere.

 • Doporučuju Faktomluvu, co jsem dostal od Billa Gatese

  No a Sýrii jsem řešil taky s šéfem Microsoftu Billem Gatesem, když jsme se potkali v Bruselu. Teď mi k tomu tématu napsal dopis a HLAVNĚ mi poslal fantastickou knížku s názvem Faktomluva. Znáte ji? Bill ji věnoval všem americkým vysokoškolským absolventům v roce 2018. Otevřel jsem ji a moc se těším, že si ji přečtu o Vánocích. Vyšla i v češtině, tak ji doporučuju. Třeba jako dárek pod stromeček.

 • Můj plán pro syrské sirotky

  Sýrie a můj plán pro místní sirotky. Četl jsem někde, že se v tom projektu nic neděje, protože úředníci na vládě o tom nevědí. No jasně, že nevědí. Makám na tom, ale řeším si to sám. Nezapojuju úředníky. Se syrskou velvyslankyní vybíráme pozemky, mám studii s návrhem, jak by vypadala stavba škol, školek a ubytování v místě. Až to budu mít po kupě, všechno představím.

 • S jihokorejským prezidentem

  Jádro, lithium, export, cestovní ruch.... S jihokorejským prezidentem Mun Če-inem bylo o čem mluvit. Nemůžeme byt závislí jen na spolupráci s EU.

 • Česká pošta

  Špatně placené doručovatelky, špatně placení řidiči, netransparentní hospodaření, odchod z pozic na trhu. To jsou bohužel poslední roky České pošty. Teď se mě Tomáš z Berouna v aplikaci „Pojď do mě“ ptá, jestli dostane Česká pošta zaplaceno to, co jí stát dluží?! No určitě, ale nejdřív jí čeká spousty úkolů. Ten hlavní? Nový generální ředitel musí představit svou strategii. A jednou z priorit v ní musí být právě ty platy zaměstnanců. Koukněte na video, kde to Tomášovi vysvětluju…

 • Pozvánka do školy? Jasně!

  Kluci mě v naší aplikaci "Pojď do mě" zvou k sobě do školy do města Vítkov. Že prý mě jejich spolužáci moc nemusí, tak ať mám šanci jim některé věci vysvětlit. Rád, kluci! Moc díky, přijedu, jen se nejdřív zeptejte ve škole, aby z toho zase nebyla petice a protesty.

 • Držím palce. Tak nazval své video Martin

  Držím palce. Tak nazval své video v aplikaci Martin z Českých Budějovic. Díky moc, jsem vděčný za každé vaše slovo podpory, protože právě zažívám jedno z nejtěžších období, kdy se každý den veřejně mluví o nemocích mých dětí. Díky.

Přeskočit na menu