Ústecký
kraj

Přeskočit na obsah
Jaroslav Bžoch

Jaroslav Bžoch: „Nejprve bude potřeba kraj ´rozpohybovat´, protože za poslední roky byl téměř v nečinnosti“

Jednička na kandidátce „ANO - bude líp“ za okres Teplice je Jaroslav Bžoch. Teplický zastupitel a také zapálený sportovec chce Ústecký kraj vidět za čtyři roky jiný, než je teď. S komfortnějším zdravotnictvím, lepší dopravní obslužností a hlavně: s více sportujícími dětmi a mládeží. To jsou osobní priority, které chce Jaroslav Bžoch prosazovat nejen v předvolebním boji, ale především po volbách jako krajský zastupitel. Proč se chce na vládě kraje aktivně podílet a nejen ji kritizovat, vysvětluje v následujícím rozhovoru.

Můžete se čtenářům krátce představit?

Je mi 32 let a s manželkou Nikolou máme dvouapůlletého syna Járu. Ačkoliv jsem původně studoval obor mechanik – operátor sklářských strojů na střední škole AGC v Teplicích, tenkrát ještě Glaverbel, pár let po maturitě jsem šel studovat ekonomii do Ústí nad Labem, kde jsem získal titul Bc. Již několik let pracuji v oboru logistiky a námořních a leteckých přeprav, kde mám i roční zkušenost z Nového Zélandu. Velmi rád sportuji a mou největší vášní je rugby league a crossfit. Rád si také poslechnu dobrou muziku a to z trochu tvrdšího soudku.

Proč jste se rozhodl kandidovat?

Již delší dobu nejsem spokojen s tím, jak politici řídí naši zemi a kam Česká republika směřuje. To bylo i důvodem mé kandidatury do komunální politiky a nemění se to ani teď. Patřím mezi lidi, kteří se chtějí aktivně podílet a ne jen kritizovat. Chci budovat a podílet se na rozvoji našeho regionu a to nelze z gauče u televize.

Co se vám v našem kraji nelíbí a proč?

Na našem kraji se mi především nelíbí dopravní obslužnost. Jsme dosti rozlehlý kraj a některé cesty a spojení mezi městy jsou doslova v žalostném stavu. Vadí mi, v jakém stavu je krajské zdravotnictví, zejména pak společnost Krajská zdravotní. V neposlední řadě jsem nespokojen s vedením středních škol, co se sportu týče. Naše školy již nekladou žádný důraz na tělesnou výchovu a podle toho dnes také děti vypadají. Musíme si přiznat, že i naše země má jisté problémy s obezitou, což je dle mne s tímto spojené.

Co se vám na našem kraji naopak líbí?

Náš kraj má spoustu krásných míst pro relax, dovolené, sport a mnoho dalších. Jsem často na cestách a vždy najdu nějaký nový kout našeho kraje, který mě přivede do údivu.

Víte, co nejvíce vadí obyvatelům našeho kraje?

Podle mého názoru je to právě dopravní obslužnost a zdravotnictví. Samozřejmě se můžeme bavit i o sociálně vyloučených lokalitách, ale to neplatí pro celý kraj.

Jak by měl podle vás vypadat Ústecký kraj za čtyři roky?

Minimálně bychom se měli snažit zlepšit krajskou dopravu, aby se místní obyvatelé mohli lépe dostávat za prací, na výlety a za zábavou. Čtyři roky, to není zas tak dlouhá doba na to, aby došlo k výrazným změnám. Nejprve bude potřeba kraj „rozpohybovat“, protože za poslední roky byl téměř v nečinnosti.

Na co byste se chtěl jako krajský zastupitel zaměřit?

Mým cílem je zlepšení dopravní obslužnosti, ale zároveň sport na středních školách.

Čím chcete zaujmout voliče?

Voliče chci zaujmout svým odhodláním měnit a budovat věci, které nám v kraji chybí. Věnuji se sportu, který je dle mého názoru nejvíc férový a férovost bych rád přenesl do politiky. Nyní tam totiž není žádná.

Jaké oblasti byste se v případě svého volení chtěl věnovat v rámci kraje?

Dopravě a sportu.

Z vašeho pohledu tři největší průšvihy Ústeckého kraje za poslední čtyři roky…

Je těžké najít tři průšvihy kraje, když byl celkem nečinný. Ale jako největší průšvih vidím rozhodně Krajskou zdravotní.

A naopak tři největší úspěchy?

Je těžké najít tři úspěchy, ale mohu zmínit to, že kraj se za poslední dobu vyhýbá nějakým velkým kauzám, což je jistě dobré.

Co na vaši kandidaturu říká rodina a přátelé?

Rodina mě podporuje i přesto, že mi tato aktivita zabírá dost volného času. Manželka ví moc dobře, jaký jsem, a že když se pro něco rozhodnu, tak zatím jdu. U přátel je to různé, ale to je spíš podle toho, komu v politice fandí. Někteří mě podporují a někteří řekněme až tak moc ne, ale i to mě žene ještě více dopředu.

Čemu se nejraději věnujete ve volném čase?

Na prvním místě je vždy rodina. Pak rozhodně sportu, který mi zabere všechen zbylý volný čas.

Jak dlouho působíte v politice?

O politiku jsem se začal více zajímat v roce 2007, kdy jsem se stal členem ODS v Teplicích. Po několika letech jsem byl ale činností ODS tak zklamán, že jsem se rozhodl odejít. Bylo to právě v roce 2011, kdy pan Babiš přišel s výzvou ANO 2011. Situace kolem ODS a ostatních stran mě natolik rozzlobila, že jsem se spojil s Richardem Brabcem a začal se aktivně podílet na činnosti hnutí ANO, protože stále věřím, že můžeme politiku v ČR změnit.

Co to znamená být lídrem (jedničkou) kandidátky za okres Teplice?

Beru to jakou velkou zodpovědnost vůči občanům okresu Teplice. Rozhodně udělám vše pro to, abych je nezklamal.

Čekáte vyhrocenou, nebo naopak klidnou kampaň?

Původně jsem si myslel, že kampaň bude spíše klidná, ale po nahlédnutí do seznamu stran a hnutí, které kandidují, si myslím, že může být dosti vyhrocená.

Jakou roli by měl hrát Ústecký kraj v rámci republiky?

Rozhodně bychom měli být více aktivní a ukázat, že umíme řešit místní problémy.

Jak byste hodnotil komunikaci kraje s okresem Teplice?

Někdo říká, že komunikace je na dobré úrovni a jiný zase vidí pravý opak. Já to bohužel nemohu posoudit z vlastní zkušenosti.

Kukátko do soukromí:

Co právě čtete?

Roberto Saviano: Nula nula nula.

Jaká je dovolená vašich snů?

S rodinou kdekoliv na Novém Zélandu.

Ve které době z minulosti byste chtěl žít?

V Japonsku v době samurajů.

Vaše oblíbené jídlo?

Thai green curry z hovězího masa s rýží.

Umíte vařit?

Ano, ale vařím minimálně, což mi manželka neustále připomíná.

Váš oblíbený film?

Statečné srdce.

Váš oblíbený herec/herečka?

Al Pacino / Jessica Alba.

Koho byste pozval na večeři?

Baracka Obamu.

Máte politický vzor?

Ne.

Kdo by měl v Americe vyhrát volby a proč?

I přesto, že nejsem její fanoušek, tak Hillary Clinton. Donald Trump dle mého názoru nedokáže uřídit velmoc, jakou USA je, a spíše než aby lidi sjednotil, jak by to měl prezident dělat, tak je rozdělí a naplní obavou a nenávistí.

Osobní volební motto kandidáta:

„Chci vnést fair play do politiky.“


Přeskočit na menu