Radek Vondráček
Zlínský kraj

Přeskočit na obsah


O mně

Narodil jsem se v moravské Kroměříži předposlední den roku 1973. Po střední škole jsem vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, ale hned po studiích jsem se vrátil zpátky do rodného města, kde má naše rodina hluboké kořeny, jsem již šestou generací. Cítím se jako velký patriot a na Zlínský kraj, obzvlášť rodnou Kroměříž, nedám dopustit.

Mám vlastní advokátní praxi. Do politiky jsem vstoupil v roce 2013, kdy jsem se rozhodl kandidovat do Poslanecké sněmovny jako lídr hnutí ANO ve Zlínském kraji. Po úspěšných parlamentních volbách jsem se stal poslancem a místopředsedou sněmovního ústavně právního výboru. V lednu 2017 jsem byl jmenován místopředsedou Poslanecké sněmovny a o měsíc později na celonárodním sněmu hnutí ANO jsem získal post v jeho předsednictvu.

Během uplynulých čtyř let jsem se podílel na přípravě protikorupčních zákonů a norem. Iniciativa Rekonstrukce státu mě v roce 2016 i v roce 2017 ocenila jako nejaktivnějšího poslance v boji proti korupci.
Při poslanecké práci čerpám ze zkušeností desetileté advokátní praxe a také ze života na malém třiceti tisícovém městě, kde jsem poznal problémy a potřeby běžných spoluobčanů.

Jsem hrdý otec, snažím se nevynechat jedinou třídní schůzku či sportovní aktivitu mých dvou dětí. Kamarádi tvrdí, že mám smysl pro humor.  Jsem zarputilý sportovec (hraji volejbal, badminton, tenis, kuželky, jezdím na motorce…) a miluji hudbu - zpívám a hraji na nejrůznější kytary.

Mým velkým profesním přáním je změnit politickou kulturu v naší zemi.

Přeskočit na menu