Podporují nás

Věra Pospíšilová

Olympionička

Významná česká diskařka a olympionička, nositelka bronzové medaile z olympijských her v Aténách v roce 2004. Vynikající atletce, která byla mnohokrát blízko olympijské zlata a několik let patřila mezi světovou diskařskou špičku. Na olympijských hrách v Pekingu nesla v čele české výpravy státní vlajku.

Robert Změlík

Desetibojař

Největším úspěchem českého desetibojaře je vítězství na olympiádě v Barceloně v roce 1992 a zlatá medaile z mistrovství světa v Paříži roku 1997. Svoji aktivní sportovní kariéru ukončil o rok později a začal se věnovat podnikání v oblasti doplňků stravy. Spolu s Romanem Šebrle organizuje na základních školách Odznak všestrannosti olympijských vítězů, který má motivovat malé sportovce.

Šárka Kašpárková

Atletka

Česká atletka se proslavila zejména jako trojskokanka, ale ve své atletické kariéře se věnovala i skoku do výšky a hrála basketbal. Mezi její největší úspěchy patří bronzová medaile z olympiády v Atlantě v roce 1996 a zlato z Mistrovství světa v Aténách o rok později. Je držitelkou českého rekordu v trojskoku.

Steve Lichtag

Cestovatel

Filmař, herec, cestovatel a spisovatel. Natáčel dokumentární série pro českou televizi, slavnou BBC i americkou NBC.

Tématy jeho filmů byly zločiny v pověstném „souostroví gulag,“ budoucnost Kambodžy a v poslední době zejména o životě mořských ryb. Je prezidentem nadace CRYSTAL PLANET, zaměřené na ochranu podvodní flory a fauny.

Marie Rottrová

Zpěvačka

„Letos mě čekají dvě výjimečné věci, a to vánoční koncerty a taky předčasné volby,“ vysvětluje Marie Rottrová.

„Zatímco na koncerty se připravuji, zpívám, cvičím a zkouším, tak na volby už jsem připravená,“ dodává. „Letos jsem se pragmaticky rozhodla pro takové lidi na kandidátkách, kteří již v životě něco dokázali, něco vybudovali a kterým věřím, že se chtějí pustit v parlamentu do smysluplné práce. I když jsou politickými nováčky, pevně doufám, že budou pro politiku i ekonomiku naší země přínosem. V těchto volbách jim dám své ANO,“ říká Marie Rottrová.

Osmany Laffita

Modní návrhář

Osmany Rodriguez Laffita je kubánský modní návrhář žijící a působící v Česku. Vystudoval uměleckou akademii San Alejandro v Havaně a také pracoval jako redaktor kubánského módního časopisu.

V roce 1987 se přistěhoval do ČR a od roku 1999 začal působit coby návrhář na volné noze. Dále je uveden v Who is Who 21. století za své zásluhy v české módě a také je pověřeným Kolonelem Kentucky Guvernérem státu Kentucky. Své kolekce předvádí v New Yorku, Paříži, Miami a mnoha dalších městech.

Veronika Žilková

Herečka

Vítězka Českého lva za roli ve filmu Zapomenuté světlo hrála v řadě českých filmů a seriálů a talent prokázala i jako bavička v show Tele-Tele, na které se podílela i jako scénáristka. Vedle filmu a televize se celý život věnuje také divadlu, v současnosti nejvíce vystupuje v Činoherním klubu. K tomu, že její manžel Martin Stropnický, je lídrem jihomoravské kandidátky, nám řekla toto:

Jmenuji se Veronika Žilková-Stropnická a jsem ráda, že Martin Stropnický kandiduje za Jihomoravský kraj.

Do tohoto kraje nejezdím „jen kvůli vínu", což bývá jediný důvod Pražáků k návštěvě Moravy, ale proto, že pocházím z moravské rodiny. Rodina Chutných z matčiny strany má dlouhou sadařskou tradici v Tišnově u Brna, otcova rodina živnostníkǔ Žilků zase v Ostravě.

Rodiče se seznámili v Brně, kde otec Václav Žilka studoval na konzervatoři a posleze i na JAMU. V době studií, za druhě světové války, vedl ve Střelicích dívčí pěvecký sbor Moravské Světlušky při Sokolske jednotě, po zákazu sbor přešel pod ilegáĺní organizaci Junák.

Otec byl i součástí aktivního odboje. Od Junáka dostal za úkol vypracovat plán stávajícího opevnění a tankových okopů kolem Brna. Plány byly proneseny k armádě generála Malinovského a zásadně pomohly při osvobozování Brna.

Po válce byl otec za svůj odboj prezidentem Benešem vyznamenán Junáckým křížem. V Brně se narodila moje starší sestra a rodina se v roce 1952 přestěhovala kvůli práci do Prahy.

Dodnes mám velkou část rodiny na Moravě a proto jsem v 60. letech, kdy matka onemocněla, nějaký čas navstěvovala jednotřídku na základní škole v Lukově u Znojma.

Jižní Moravě bych přála takového zastupitele, který bude obyvatele skutečně zastupovat a prosazovat zájem obecný, nikoliv svůj. Proto podporuji kandidaturu mého manžela.

František Piškanin

Podnikatel

Z nuly se mu podařilo vybudovat největší logistickou firmu ve středovýchodní Evropě a jeho životní dílo bylo odměněno i ziskem titulu Podnikatel Roku. František Piškanin neváhal jedním milionem korun podpořit hnutí ANO, v politice mu chybí zejména vztah mezi vydanými penězi a hodnotami, které za tyto peníze vzniknou.

Na otázku, proč podporuje ANO, František Piškanin odpověděl: „Já jsem za ANO viděl něco, co se odlišuje od ostatních. Pro mě to není hnutí, které používá populistická hesla jako „všichni kradou“, „všichni podvádí“ a ve skutečnosti je to pro ně jen výtah k politickým postům, penězům a obchodům. Já jsem přesvědčen, že jsme v situaci, kdy potřebujeme změnu. U Babiše si odpovídám na tyto otázky: Potřebuje to? Nepotřebuje, peníze má. Politika pro něj může být maximálně zátěž, dokonce obrovský hrnec problémů. Když do toho jde, znamená to, že je o něčem přesvědčený. Je přesvědčený o tom, že se stát dá řídit racionálně, s menším počtem lidí. Stačí se zamyslet nad tím, jak vybrat daně, stačí odklonit koryto odtékajících peněz, to je něco. co nám dává práci. Babišova přímočarost je lidem srozumitelná a mohou mu důvěřovat. Já jsem chtěl projevit respekt svým způsobem a říct ANO, já to podporuji.“

 

Pavel Stodůlka

Lékař

Držitel Stříbrné medaile Senátu ČR za zásluhy o rozvoj oční chirurgie a dlouholetý přínos oční medicíně, ceny Lékař roku 2010 a dalších významných titulů, podporuje hnutí ANO a konkrétně kandidátku Martinu Dlabajovou.

"Martina Dlabajová je schopná manažerka s mezinárodní praxí a se znalostí cizích jazyků. Ve Zlíně se dlouhodobě věnuje celé řadě dobročinných projektů. Takoví lidé jsou schopni prosazovat v Bruselu zájmy ČR," řekl nám pan doktor Stodůlka.

Walter Attanasi

Dirigent

Walter Attanasi je zván nejznámějšími a nejprestižnějšími divadly, operními domy a festivaly, aby v nich dirigoval symfonická a operní představení. Spolupracoval s proslulými institucemi, jako je Teatro alla Scala v Miláně, Teatro San Carlo v Neapoli, Opera v Říme, Arena di Verona, Teatro Comunale ve Florencii, Festival dei Due Mondi ve Spoletu, Musikverein a Konzerthaus ve Vídni, Staatsoper v Hamburku, Colon v Buenos Aires, Státní opera v Praze, Opera v Budapešti a Královská opera ve Stockholmu. Vystupoval i v Japonsku.

Na otázku, proč podporuje kandidátku ANO, Walter Attanasi odpověděl: "Martinu Dlabajovou znám dlouhá léta z našich společných kulturních akcí. Oba dva žijeme jako Evropané a potkáváme se buď v Itálii nebo v České republice a mluvíme spolu česky, italsky nebo anglicky. Takovou mladou političku si představuji jako reprezentantku České republiky v Evropě. Umí být hrdá na svoji zemi a v Evropě se neztratí."

Olga Špátová

Dokumentaristka

Významná česká dokumentaristka podporuje Martinu Dlabajovou.

Něco o Olze: za své krátké hrané filmy získala několik cen na amatérských i profesionálních festivalech doma i v zahraničí. O vztahu se svou matkou natočila film (Ne)cenzurované rozhovory a jednu ze dvou částí společného filmu Láska včera, dnes a zítra. V roce 2007 natočila dokument o pražské písničkářce Radůze s názvem Půjdu, kam chci a televizní dokument o inscenaci jazzové opery Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Dobře placená procházka v Národním divadle v režii Miloše a Petra Formanových. V roce 2009 uvedla v televizi dokument o Karlu Gottovi Fenomén Gott a v dubnu 2010 měl v kinech premiéru její film Oko nad Prahou o stavbě nové Národní knihovny od Jana Kaplického. Od roku 2009 pracovala na filmu Největší přání III, kterým navazuje na dvojici dokumentárních filmů svého otce z let 1964 a 1989, majících za úkol reflektovat názorový stav společnosti a jeho proměnu v čase.

Foto: Ben Skála, pod licencí Creative Commons CC-BY-SA

Zdeněk Chládek

Sportovec

Zdeněk Chládek je úspěšný sportovec. Začal sportovat, když mu byly 4 roky. Začínal tehdy s hokejem a fotbalem. Talent po tatínkovi měl na fotbal, který ho ke všem sportům přivedl, ale prosadil se jako hokejista. Hrál v Ústí nad Labem, poté ho chtěl Litvínov. Hrál dobře, ale jeho růst nebyl pro ideálního hokejistu.

Miloval bojovné filmy, proto se otec rozhodl, že zkusí k hokeji karate. Zdeněk se stal třikrát mistrem republiky v Kumite, ale jak sám řekl, lehký kontakt omrzel a opět to byl otec kdo ho přivedl do boxerské tělocvičny SKP Ustí nad Labem. Začínal se prosazovat, stal se mistrem ČR poprvé v roce 2004 a každý rok obhajoval, jak v kadetské, juniorské i seniorské. Nyní má celkem 15 titulů Mistra České republiky.
S hokejem skončil v sedmnácti letech a plně se věnoval boxu a stal se nejlepším boxerem v ČR.

 

Přeskočit na menu