Kandidátku hnutí ANO v Olomouckém kraji povede Jaroslav Faltýnek

Krajský sněm hnutí ANO v Olomouckém kraji schválil v pátek 12. května kandidátní listinu pro letošní podzimní sněmovní volby. Lídrem kandidátky zvolili delegáti krajského sněmu 1. místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, který je zároveň předsedou poslaneckého klubu hnutí ANO.

„Vždycky, když se vrátím zpět do svého kraje, mám radost ze máme podporu lidí, kteří vidí, co jsme pro ně za ty necelé čtyři roky udělali. Jak se to projevilo na jejich peněženkách a životech. Říkám jim, že jsme připravení makat na tom, aby se to zlepšovalo dál a žilo se tu ještě líp. Jen teď od nich na oplátku potřebujeme, aby na podzim přišli k volbám a podpořili nás. A je jasné, že v souboji s tradičními stranami budeme potřebovat každý hlas,“ řekl po svém zvolení Jaroslav Faltýnek.

Dvojkou na kandidátce je současný poslanec a hejtman Ladislav Okleštěk, na třetím místě je obchodní manažer Petr Vrána. Hned za ním jsou náměstek ministerstva dopravy Milan Feranec a radní města Jeseníku Roman Kalous. Kandidátku musí ještě schválit celorepublikový výbor hnutí ANO.

Krajský sněm zároveň vyjádřil plnou důvěru předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi a shodl se na tom, že podporuje kroky vedení hnutí k rychlému vyřešení politické krize.

Přeskočit na menu