Radek Vondráček

Člen předsednictva
Předseda Poslanecké sněmovny PČR

Vystudovaný právník, spolumajitel úspěšné advokátní praxe, houževnatý bojovník proti korupci a kroměřížský patriot.

Kroměřížský právník Radek Vondráček v roce 2013 vstoupil do politiky a kandidoval do Poslanecké sněmovny jako lídr hnutí ANO ve Zlínském kraji. Po úspěšných parlamentních volbách se stal poslancem a místopředsedou sněmovního ústavně právního výboru. V lednu 2017 byl jmenován místopředsedou Poslanecké sněmovny a o měsíc později na celonárodním sněmu hnutí ANO získal post v jeho předsednictvu.

Během uplynulých čtyř let se významně podílel na přípravě protikorupčních zákonů a norem. Iniciativa Rekonstrukce státu ho v roce 2016 ocenila jako nejaktivnějšího poslance v boji proti korupci.
Při práci čerpá ze svých zkušeností desetileté advokátní praxe a také ze života na malém třiceti tisícovém městě, kde poznal problémy a potřeby běžných spoluobčanů.
Radek Vondráček se narodil 30. prosince 1973 v Kroměříži. Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, po studiích se ovšem vrátil zpátky do rodného města, kde má jeho rodina hluboké kořeny, on sám je již sedmou generací. Radek Vondráček se cítí jako velký patriot a na Zlínský kraj, obzvlášť rodnou Kroměříž, nedá dopustit.

V Kroměříži znají Radka Vondráčka jako vstřícného člověka se smyslem pro humor a také jako hrdého otce, který nevynechá jedinou třídní schůzku či sportovní aktivitu svých dvou dětí. Sám sebe vidí jako zarputilého sportovce a temperamentního muzikanta.

Velkým profesním přání Radka Vondráčka je změnit politickou kulturu v naší zemi.