Josef Zimovčák
Senátní volby 2016

Přeskočit na obsah


O mně

Mám za sebou sportovní výkony i úspěšné charitativní projekty. Jako senátor budu mít více možností, jak sportování především dětí a mladých lidí a spolkový život na našem Slovácku inspirovat a rozvíjet jej. Na senátní kopec chci vyšlapat vlastní silou. S lehkostí, s úsměvem a srdcem.Životopis

Josef Zimovčák se narodil na Silvestra 31. prosince 1956 v Příbrami. Dětství prožil v rodišti jeho maminky na Slovácku. Základní školu vychodil ve Veselí nad Moravou, vyučil se kuchařem a  číšníkem v Šilheřovicících. Po vyučení absolvoval střední hotelovou školu v Piešťanech. Vzdělával se nejen ve školách, ale i samostatně, výsledkem bylo ocenění jeho znalostí a zkušeností na prestižním Gastropragu v roce 1986. O dva roky později v roce 1988 absolvoval zahraniční stáž v tehdy západoněmeckém Düsseldorfu. Po roce 1989 provozoval několik restaurací na Slovácku. Je ženatý, má dvě děti a čtyři vnoučata. Od roku 2000 pracuje v pojišťovnictví. Zajímá se o  historii a literaturu faktu. Hovoří německy.

Během studií aktivně sportoval, věnoval se atletice v Ostravě, v Hodoníně, v Uherském Hradišti a ve Velké nad Veličkou a dále především cyklistice.

Josef Zimovčák je desetinásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole, mj. absolvoval jízdu napříč Amerikou, Pažíž-Roubaix. Na vysokém kole ujel celou trasu Tour de France, Giro d'Italia a La Vuelta España ve stejných denních dávkách jako profesionální závodníci. V roce 2005 získal za své aktivity Cenu Jihomoravského kraje v kategorii sport.

Už sedmým rokem je patronem charitativního sportovního projektu „Na kole dětem,“ na podporu onkologicky nemocných dětí.

Přeskočit na menu