Jihomoravský
kraj

Přeskočit na obsah



Jihomoravští poslanci aktivní ve výborech sněmovny

Tento týden se ve Sněmovně nesedl především v duchu zasedání a jednání jednotlivých komisí a výborů, na kterých jsou samozřejmě aktivní také jihomoravští poslanci za hnutí ANO. Pojďme si proto shrnout jejich výborovou aktivitu v tomto týdnu.

Detaily k dění v petičním výboru přináší jeho členka Lenka Knechtová: "Na včerejším jednání petičního výboru jsme také schválili zásady pro vyřizování doručených petic. Důležité je, že u těch, které mají minimálně 10 000 podpisů, bude uspořádáno veřejné slyšení, na které budou přizváni zástupci petentů a dalších dotčených orgánů."



"Jsem zpravodajkou projednávaného tisku, který minulý týden prošel poslaneckou sněmovnou prvním čtením," hlásila vám potom z ústavněprávního výboru poslankyně Taťána Malá, která je zároveň předsedkyní Stálé komise pro kontrolu Úřadu pro zahraniční styky a informace.

"Včera jsem také  poprvé zasedla jako předsedkyně Stálé komise pro kontrolu Úřadu pro zahraniční styky a informace neboli také zahraniční rozvědky. Z práce této komise vám ale bohužel nebudu moct podávat mnoho zpráv, protože tato komise jedná na neveřejném jednání a řada informací je v tajném režimu," doplnila pro vás poslankyně Malá.



Novou předsedkyní Podvýboru pro sociálně zdravotní pomezí se stala Lenka Dražilová a hned přináší své první poznatky: "Dosavadní striktní dělení péče na zdravotní a sociální není schopné reflektovat včas potřeby uživatelů těchto služeb, což vede k časové prodlevě i vysokým, a někdy i zbytečným, nákladům za poskytovanou péči. V tomto směru nás s kolegy čeká v nadcházejícím období opravdu velký kus práce."



Poslanec Karel Rais se potom v zahraničním výboru věnoval své doméně, tedy podpoře vědy a vzdělávání: "S Adamem Vojtěchem jsme se shodli na potřebě dalšího rozvoje spolupráce českých výzkumných institucí a vysokých škol s finskými protějšky. Dále pan designovaný velvyslanec Vojtěch prezentoval svůj zájem na rozvoji spin-off firem a na přenosu znalostí z oblasti zejména technologického rozvoje finských vědecko-výzkumných firem."

No a náš krajský předseda a poslanec Lubomír Wenzl se v rámci jednání Výboru pro obranu zastavil u plánovaných investic do české armády: "S prioritami ministryně Černochové se poměrně shodujeme. Jsem zvědav, zda s plánovanými škrty této vlády dodrží slib 2 % HDP na obranu do roku 2025. Ministryně zmínila i zřízení speciálního investičního fondu pro obranu, to se mi zdá jako poměrně složitá cesta, pokud bude vytvořen pouze u jednoho ministerstva, ale nechme se překvapit."

Přeskočit na menu