Jaroslava Jermanová
Středočeský kraj

Přeskočit na obsah


O mně

Snažím se jít příkladem ostatním ženám, které se snaží v politice měnit věci k lepšímu nebo se do ní chtějí teprve zapojit. Prošla jsem si vším: od starostování na malé středočeské obci Krhanice až po současnou funkci místopředsedkyně Poslanecké sněmovny. Abych přilákala více kolegyň do politiky, založila jsem Akademii žen. Věřím totiž, že více žen ve vrcholné politice mj. zkultivuje naše politické prostředí.

Mojí velkou prioritou je rodina, a to nejen z pohledu osobního. Této problematice se snažím věnovat co nejintenzivněji, protože si myslím, že naše společnost má obrovské dluhy vůči seniorům. Cítím jako svou povinnost na problémy seniorů co nejčastěji upozorňvat a zároveň jít v jejich řešení sama příkladem.

Společně se svým týmem se snažím systematcky pracovat na projektech zaměřených na zlepšení života seniorů, přičemž se zdaleka nejedná pouze o řešení materiálních otázek či o jejich právní podporu - jsem přesvědčena o tom, že nejkrásnějším darem našim seniorům je čas, který jim věnujeme. Pokusme se tedy zastavit a udělat si ČAS - hodinky už ukazují za pět minut dvanáct…

Na své dosavadní profesní dráze jsem prošla řadou pozic, o nichž si myslím, že mě pro práci hejtmanky výborně "vyzbrojily". Práci voleného zástupce vnímám jako velmi náročné a zejména zavazující poslání. Klíčové je neztratit kontakt s občany a tím s každodenní realitou. Nejen proto se každý den velmi ráda setkávám s lidmi na všech úrovních naší společnosti.

Přikládám ještě stručný životopis:

Narodila jsem se v roce 1970 v Karlových Varech, kde jsem chodila na základní školu a na gymnázium. Následně jsem vystudovala Vysokou školu zemědělskou v Praze a po jejím absolvování jsem nastoupila do zaměstnání. Prošla jsem řadou zajímavých pozic, díky kterým jsem se, myslím, naučila řadu věcí, mj. pracovat s lidmi. Velké zkušenosti se mi podařilo načerpat právě ve firmě, která se zabývala personalistikou. V této firmě jsem působila ve středním a později ve vrcholovém managementu.

Moje politická dráha začala v roce 2002, kdy jsem se stala starostkou posázavské obce Krhanice ve středních Čechách, o dva roky později jsem byla zvolena do krajského zastupitelstva Středočeského kraje.

Po vypršení svého tehdejšího mandátu jsem pracovala v rodinné firmě, která již 20 let působí v oboru výroby nábytku.

V roce 2011 jsem vstoupila do hnutí ANO, za které jsem byla na podzim roku 2013 zvolena poslankyní PSP ČR. Následně jsem se ve sněmovní volbě stala 1. místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Této pozice si nesmírně vážím a cítím velkou odpovědnost nejen za chod Sněmovny, ale také za dobrou reprezentaci naší země při plnění veškeré agendy, která s touto funkcí souvisí.

Přeskočit na menu