Ivo Raška
Senátní volby 2016

Přeskočit na obsah


O mně

Životopis

Narodil jsem se 24. dubna 1968 v Třinci. Oba rodiče pracovali v Třineckých železárnách. Otec byl původně vyučený jako zámečník, následně si doplnil maturitu a vystudoval VŠB v Ostravě. Matka absolvovala střední hospodářskou školu v Českém Těšíně.

Otec pracoval na různých postech v TŽ, až se stal podnikovým ředitelem. V této funkci působil až do ledna 1990, kdy sám odstoupil. Až do odchodu do důchodu pak pracoval v řadových technických funkcích.

Mám dva sourozence, nejstarší bratr je absolvent VŠB a prostřední pracuje jako veterinář na klinice v Ostravě.

Vystudoval jsem LF UP v Olomouci a následně získal atestaci v oboru urologie. Nyní pracuji v Nemocnici Podlesí jako vedoucí lékař urologie.

Mimo to se svými dvěma kamarády vlastním firmu, která obchoduje s rybími produkty.

V roce 1995 jsem se oženil. Manželka Monika byla 15 let v domácnosti a plně se věnovala našim handicapovaným dětem, Vojtovi a Lucce. S dvanáctiletým odstupem se nám narodil syn Václav. Manželka od roku 2011 pracuje v TŽ.

Mezi mé záliby patří především myslivost a rybaření. Již v mládí jsem trávil mnoho času s otcem a kamarády na rybách, později během letních prázdnin jsem ,,brigádničil" v bažantnici v Šilheřovicích. V současnosti mám i svého loveckého psa (bavorského barváře s výbornými výsledky zkoušek), který je mým věrným společníkem v lese i doma.

Mám vřelý vztah k přírodě, k  našemu ,,rázovitému" regionu a lidem v něm žijících.

Nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany či organizace, ale s hnutím ANO sympatizuji téměř od jeho založení. Jsou mi blízké jeho myšlenky a vize, a proto jsem se rozhodl za něj kandidovat.


Přeskočit na menu